+

Zamów kontakt


Prośba o kontakt została poprawnie wysłana!
Facebook Linkedin

Kredyty Nieruchomości

Kredyt mieszkaniowy
krok po kroku

Kredyt mieszkaniowy - od czego zacząć?
Być może przyszedł już w Twoim życiu moment, kiedy myślisz o zakupie domu lub mieszkania. Możliwe nawet, że dokładnie wiesz jak będzie wyglądało wnętrze. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną nieruchomością, warto ustalić trzy elementy.

Po pierwsze - środki, którymi dysponujesz
Zacznij od ustalenia wysokości oszczędności, które chcesz zaangażować w zakup. Obecnie każdy bank wymaga od nas środków własnych w wysokości od 10 do 20% wartości nieruchomości - w zależności od oferty banku. Co to oznacza w praktyce ? Jeżeli cena zakupu Twojego mieszkania wynosi 230 000 zł, należy przygotować od 23 000 do 46 000 zł. Warto pomyśleć też o tym, czy będą potrzebne z banku dodatkowe pieniądze na wykończenie, remont lub zakup miejsca postojowego - kwota potrzebnych oszczędności będzie większa. Wkład własny będzie wyliczany wtedy od kwoty całkowitej, uwzględniającej dodatkowe elementy. Musisz mieć świadomość, że zakup własnego „M” wiąże się z dodatkowymi kosztami okołokredytowymi min. prowizja banku, opłaty notarialne czy też podatek. Te wydatki również należy doliczyć podczas planowania wysokości wkładu własnego.

Po drugie - Twoja zdolność kredytowa
Dowiedz się ile pieniędzy bank będzie mógł Ci pożyczyć. Wysokość może się różnić, w zależności od banku. Podczas jej wyliczania bierze się pod uwagę formę zatrudnienia, wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, liczbę dzieci oraz wszystkie posiadane zobowiązania (np. karty kredytowe oraz kredyty).

Po trzecie - jaka będzie Twoja miesięczna rata
Kiedy wiesz już ile maksymalnie może kosztować Twoje mieszkanie, warto poznać wysokość miesięcznej raty. Powinna być ona dopasowana tak, aby jej płatność była dla Ciebie i domowego budżetu lekka i możliwa do spłaty. Rata w początkowym okresie, może być wyższa - ma to związek z dodatkowymi zabezpieczeniami. Jeżeli myślisz o zakupie własnego domu lub mieszkania i potrzebujesz kredytu mieszkaniowego, ustal trzy kwestie: wkład własny, zdolność kredytowa oraz miesięczna rata.

Oczywiście nie musisz tego ustalać samodzielnie. Komplet informacji uzyskasz już podczas pierwszego spotkania. Zapytaj - to proste i bezpłatne.

Skontaktuj
się ze mną

Dziękuję, formularz został pomyślnie wysłany.
Możemy spotkać się
również w Twoim mieście